Tajvanski GeCube odlučio je svoju X800 Pro VIVO karticu promovirati direktno putem popratnog softvera – team shooter igre Counter Strike: Condition Zero. Mada će nekim korisnicima ovo biti presudno za kupovinu, prave mogućnosti ove kartice moguće je otkriti tek kad je malo bolje pogledate.

U duhu opisa prethodnih kartica bio bi red da kažemo riječ-dvije o pakiranju GeCubeove kartice. U odnosu na ostale kartice sa ovog testa GeCube je svoju karticu definitivno najgore zaštitio od hazarda transporta. Između kartice i vanjskog svijeta stoji samo tanka kartonska kolijevka i anti-statička vrećica. Naravno, ovo nije veliki minus, ali ako uzmemo u obzir trud koji su ostale tvrtke uložile u to da smanje šansu da korisnik dobije oštećenu karticu, GeCube zaslužuje dozu kritike.

Dobar ulov

Što se sve krije u krhkoj kutiji? Osim Counter Strikea, drivera i drugog softvera (Power DVD, Power Director Pro ME), u kutiji se nalaze kabeli za iskorištavanja VIVO mogućnosti kartice (S-Video na HDTV, S-Video na kompozitni VIVO kabel…), splitter za napajanje, DVI na VGA konverter te priručnik za instalaciju.

Eto dokaza da je na naljepnicama moguće prištedjeti

Što se tiče izgleda kartice, GeCube je učinio malo da je diferencira od ostalih kartica baziranih na ATI-jevim čipovima. Štoviše, kartica izgleda identično kao ATI-jevi referentni modeli do zadnjeg detalja – od boje PCB-a i hladnjaka do naljepnica. Ponavljamo, ovo nije loše, samo je strašno dosadno kako za nas novinare tako i za entuzijaste koji vole da njihovo računalo izgleda drugačije od ostalih.

X800 Pro sa memorijom XT-ice

Mada je sve spomenute karakteristike GeCubeove kartice moguće pronaći i na drugim karticama koje su završile u ovom malom testu, GeCube X800Pro ima jednog finog asa u rukavu. Naime na karticu je umjesto standardne 2-nanosekundne GDDR3 memorije ugrađena 1,6-nanosekunda GDDR3 memorija koja se inače ugrađuje isključivo na Radeone X800XT. Ovo naravno znači da je memoriju na GeCubeici sa referentne brzine (da, da, još uvijek smo na 475/900) moguće overclockirati do "bola". Heh, heh, tako kaže teorija…no da li to stvarno radi u praksi. Budući da je zadnja kartica "odokativno" iskomentirana vrijeme je da se malo bacimo na testiranje.