Za razliku od Mugena i Minea koje možemo nazvati klasičnim hladnjacima visokih performansi, Ninja mini predstavlja rješenje za korisnike koji kvalitetno žele hladiti procesore u HTPC konfiguracijama. Glavni razlog zašto bi u HPTC netko poželio ugraditi Ninju mini, a ne recimo jedan od hladnjaka koje smo opisali na prethodnim stranicama su dimenzije – Ninja mini je prilagođen za kućišta manjih dimenzija.

Pakiranje mini Ninje je vrlo slično Mugenovom, pa je u kartonskoj kutiji osim tijela hladnjaka moguće naći i dodatnu kutiju u kojoj se nalaze priručnik za instalaciju, kopče za montažu na različite procesore, malena vrećica s termovodljivom pastom te žičane hvataljke za instalaciju ventilatora na tijelo hladnjaka. U pakiranju se također nalazi 80-milimetarski ventilator, a uz pomoć alternativnog seta hvataljki na hladnjak je moguće ugraditi i 92-milimetarski ventilator. Veće hvataljke za 92-milimetarski ventilator su također priložene uz hladnjak.

Za izradu hladnjaka je iskorištena provjerena kombinacija bakra i aluminija s tim da je bakar iskorišten za toplovodne cijevi i bazu hladnjaka, a aluminij za finove. Unatoč sufiksu "mini", Ninja realno nije baš malen obzirom da ima masu od 580 grama. Ipak, razlikuje se u odnosu na ostale hladnjake prema tome što je dosta širok, no ne i visok. Kroz bazu hladnjaka prolazi ukupno šest toplovodnih cijevi i to unakrsno tako da na svakoj strani hladnjaka vidimo po tri polovice cijevi. Ovakav simetrični dizajn nastavlja se i kad je riječ o aluminijskim finovima koji su nanizani na cijevi. Oni su naime izrezani u obliku malteškog križa što osim atraktivnog izgleda ima još jednu veliku prednost kojom ćemo se pozabaviti nešto kasnije. Na sve četiri strane hladnjaka implementirani su žljebovi za ugradnju ventilatora, a prema priručniku je na tijelo moguće ugraditi 80, 92 ili 120-milimetarski ventilator. Ipak, obzirom da je hladnjak dizajniran za ugradnju u tanja kućišta, za pretpostaviti je da nitko na njega neće ugrađivati veće ventilatore.

O finišu baze nema se puno toga reći – jednak je kao i na ostalim Scytheovim hladnjacima koje smo obradili u ovom članku, što će reći odličan.

Ninja mini se na procesor ugrađuje na malo drugačiji način u odnosu na ostala dva hladnjaka koje smo opisali. Na bazu hladnjak je tako potrebno pričvrstiti odgovarajući okvir na kojem se nalaze odgovarajuće kopče, zavisno o procesoru na koji hladnjak planiramo ugraditi. Okvir se na bazu hladnjaka fiksira pomoću četiri vijka, a same kopče su standardne odnosno prekopirane su sa sustava koje rabe box hladnjaci. Kad je pak riječ o mehanizmu za LGA 775 procesore s kojim smo imali problema na Mugenu i Mineu, na mini Ninji je on izveden kako treba. Sjećate se finova izrezanih u obliku malteškog križa? Duboki prorezi postavljeni su točno iznad plastičnih klinova koji fiksiraju hladnjak za matičnu ploču, pa je do njih moguće doći s odvijačem što osjetno olakšava instalaciju, a posebice deinstalaciju hladnjaka.

Ninja mini je dosta širok, no nije osobito visok. Ipak, da na njemu nije istaknuto da je riječ o hladnjaku za HTPC-ove, teško bi ga okarakterizirali na ovaj način. Premda je zbog masivne konstrukcije hladnjak vjerojatno sposoban hladiti sporije dvojezgrene procesore i pasivno, proizvođač je predvidio ugradnju ventilatora putem žičanih hvataljki. S Ninjom je isporučen maleni 80-milimetarski ventilator koji se na matičnu ploču spaja preko 3-pinskog konektora što će reći da će se vrtjeti konstantnom brzinom od oko 2.500 rpm osim ako ga ne usporite pomoću kakvog softverskog alata. Relativno malen promjer, pa zbog toga i viša brzina vrtnje sa sobom nose klasične nedostatke – nešto višu razinu buke koja je specifična po svojoj višoj frekvenciji. Drugim riječima, Ninja mini je bučniji od svoje više braće što nije značajka koja se lako tolerira kad je riječ o hladnjacima koji se ugrađuju u HTPC-ove.

Ninja mini na ploči zazuzima nešto veći volumen nego Scythe Mine. Kao što vidimo, ventilator zbog gabarita hladnjaka nasjeda na memorijske pločice što znači da ga je nužno postaviti tek nakon što je sam hladnjak ugrađen na procesor.