SilentiumPC Regnum RG2W recenzija
Datum objave 26.03.2017 - Krešimir Matanović
Regnum RG2W - prvi dio
Poljski SilentiumPC u svojoj ponudi ima šest tipova kućišta, a osim njih proizvode kao što znamo i hladnjake za procesore, hladnjake za laptope, različite dodatke, ventilatore te napajanja. Mi smo do sada testirali samo njihove hladnjake koji su se pokazali sasvim solidni za traženi iznos. Ovo je prvo kućište koje smo imali prilike probati, a osim Regnuma uskoro ćemo testirati i Gladius kućište s prozorom, te još dva hladnjaka – Fera 3 i Fortis 3. Regnum dolazi u jednostavno dizajniranoj kartonskoj kutiji, na kojoj se printane nalaze sve bitne informacije o proizvodu. Unutar kutije je kućište zaštićeno u stiropor i najlonsku vrećicu.
Odmah po vađenju iz kutije primjećujemo kako je riječ o klasičnom mid toweru u čijoj su izradi korišteni nešto tanji materijali i nešto jeftinija plastika. Jasno, ovo je kućište cjenovno vrlo pristupačno i materijali su, kao i kvaliteta izrade sasvim u razini klase u kojoj se Regnum nalazi. Prednja je strana kako sam proizvođač navodi agresivnije dizajnirana sa širokim plastičnim rešetkama i širokim prorezima između njih. Sve je ovdje podređeno airflowu, pa se iza rešetaka nalaze dva usisna 120 milimetarska ventilatora ispred kojih je plastični filtar za prašinu kao što će se kasnije vidjeti na jednoj od slika.
Iznad usisnih rešetki se nalaze dva mjesta za 5.25″ uređaje. Na vrhu prednje stranice je prednji panel, iznad kojeg kosina prelazi u gornju stranicu. Prednja je maska plastična, a ostatak kućišta je metalni. Bočni je prozor također napravljen od plastike.
Stražnja je strana klasičnog rasporeda – na dnu je prostor za napajanje, sedam je slotova za proširenje odmah iznad njega, a na vrhu su lijevo prorez za stražnje I/O portove matične ploče, te desno rešetka iza koje je ispušni 120 milimetarski ventilator. Bočne su stranice pričvršćene metalnim vijcima s plastičnim thumb omotačem za lakše skidanje. Kućište je dimenzija 441 x 447 x 198 milimetara, te je mase 4.5 kilograma. Po masi se vidi kako je proizvođač koristio tanje i lakše materijale u izradi Regnuma.
Prednji se panel sastoji od dva USB 3.0 porta između kojih su dva audio porta (mikrofon i slušalice), tu je vrlo neuobičajen, ali praktičan čitač microSD/SD kartica, široka osvijetljena tipka za uključivanje, malena za reset i LED-ica aktivnosti tvrdog diska ili SSD-a.
Prednja se maska lako skida povlačenjem s donje strane, a potrebno ju je odvojiti radi pristupa ventilatorima i plastičnom filtru za prašinu. Usisni su ventilatori klasični s tropinskim konektorima i maksimalne brzine vrtnje od 1.100 okretaja u minuti. Stvaraju solidno strujanje zraka kroz kućište i nisu bučni.
Uz kućište dolaze i detaljne grafičke upute za instalaciju, Y splitter za ventilatore i čitavo čudo vijaka, odstojnika, thumb vijaka, plastičnih vezica i općenito svega što nam je potrebno za sklapanje računala.
Forum
Objavljeno prije 1 sat
AutomobiliObjavljeno prije 1 sat
Koji mi kupiti ?Objavljeno prije 2 sata
Streamanje na TV (n00B question)Objavljeno prije 2 sata
BonBonObjavljeno prije 2 sata
Stari hardware za kojim se sliniloNovosti
TSMC se suočava s rizikom da ga SAD kazni s više od milijardu dolara zbog 'slučajne' isporuke čipova Huaweiju
TSMC, vodeći svjetski proizvođač čipova, suočava se s mogućnošću da ga američko Ministarstvo trgovine kazni s više od milijardu dolara. Razlog? Navodno "slučajno" proizvedeni čiplet (putem posredničke tvrtke Sophgo) koji se koristi u Huawei... Pročitaj više
Minecraft: Zašto je bizaran film postao fenomen na kino blagajnama i prva pobjeda Hollywooda ove godine
Minecraft film, koji su producirali Warner Bros. i Legendary Pictures, odmah je postao globalni hit, obilježivši važnu prekretnicu za filmsku industriju u 2025. godini. S otvaranjem u SAD-u koje je donijelo 163 milijuna dolara i dodatnih 15... Pročitaj više
Kako zaštititi svoje poslovanje od hakera?
Kako internet povezuje svijet, tvrtke se sve više oslanjaju na online operacije, ali su također u opasnosti od hakiranja. Ne samo da ovi kibernetički zločini ugrožavaju sigurnost podataka, već mogu uzrokovati i značajne gubitke poslovanju.... Pročitaj više
Bose SoundLink Flex Bluetooth zvučnik II sada je dostupan u novoj boji
Bose SoundLink Flex Bluetooth zvučnik II opremljen je Boseovom prepoznatljivom akustičnom tehnologijom za dubok i jasan zvuk. Bilo da se opuštate u zatvorenom prostoru ili istražujete na otvorenom, možete osloboditi snažnu zvučnu kulisu i u... Pročitaj više
AOC Q27G4XY gaming monitor sada pokreće Google TV OS
AGON by AOC najavio je lansiranje svog prvog pametnog monitora za igre s Google TV OS-om, "Q27G4XY", koji igračima omogućuje stvaranje vlastite platforme za zabavu sljedeće generacije sa stotinama besplatnih kanala i tisućama aplikacija uz... Pročitaj više
Sve novosti