silverstone_ps11 silverstone_ps11

silverstone_ps11

Detalji unutrašnjosti uključuju dva odvojena kaveza – jedan za koji prima tri 3.5″ tvrda diska i drugi koji prima dva 5.25″ uređaja. Donji na vrhu, a gornji na dnu ima i ladicu za 2.5″ SSD/HDD-e. Mehanizmi pričvršćenja su tool-less i za 3.5″ i za 5.25″ uređaje a 2.5″ je potrebno vijcima pričvrstiti u njihove ladice. Zbog ovakve konfiguracije kaveza u sredinu i stanu ogromne grafičke kartice, a točno su i na putu zračne struje koju stvara jedini ventilator predinstaliran u kućište. Ispod njega je mjesto za još jedan koji je prijeko potreban hlađenju 3.5″ diskova. Kabeli za front panel su dovoljno dugački i jasno su označeni, a jedino je Audio kabel nešto kraći kao što ćemo kasnije vidjeti. Prostor između dva kaveza iznosi točno 15.5 cm, pa je to nešto o čemu trebamo voditi brigu kadu planiramo računalo (kod konfiguracija s dvije grafike).

silverstone_ps11

Kao što vidimo, bočna i gornja stranica su podložene spužvom, a otvor za stražnju pločicu CPU hladnjaka je dovoljno velik. Ono što još nismo spomenuli su sedam utora za proširenje koji su zatvoreni perforiranim limićima i koji svaki ima svoj zaseban vijak koji kasnije možemo upotrijebiti za grafičke kartice i slične.

silverstone_ps11

Prednju je stranicu moguće ukloniti u potpunosti, ali i samo djelomično kao što vidimo na slici. Time nam se otvara prostor za čišćenje usisnog ventilatora, dok je za ugradnju istog potrebno ukloniti cijelu prednju masku. I na malenoj se prednjoj stranici nalazi spužva za upijanje zvuka i to baš tamo gdje najviše treba, blizu ventilatora.

silverstone_ps11 silverstone_ps11

silverstone_ps11

Kućište prima klasične ATX matične ploče pa smo mi odlučili složiti našu AMD konfiguraciju u njega. Koristili smo ASRockovu 990FX Extreme6 ploču, FX8300 procesor, Noctuin C14 hladnjak, G.Skillovu radnu memoriju itd. S prve gornje slike vidimo kako EPS kabel moramo nespretno routati preko matične ploče za što je bio jedva dostatne dužine iz korištenog Antecovog EDGE 750W napajanja. Postoji rupa za taj kabel, no naša ju je ploča pokrila. Na drugoj pak slici vidimo kako je Audio kabel jedva dugačak da dosegne konektor na ploči pa i njega moramo nespretno routati preko ploče.C14 se pokazao sasvim odgovarajući za naš sistem i PS11 kućište.

silverstone_ps11 silverstone_ps11

U kućište smo ugradili i veliku Sapphireovu R9 290X Tri-X grafičku karticu, te Corsairov SSD. Routanje kabela nije bio težak zadatak, a nismo ih uredno povezali jer smo odmah po slaganju i testiranju ovu konfiguraciju ipak rastavljali.

silverstone_ps11

Za potrebe čim efikasnijeg hlađenja smo ugradili još dva 120 mm ventilatora na usis, a originalni usisni 120 mm preselili na ispuh (naprijed inače stanu i 140 mm ventilatori). To je ujedno i maksimum što se tiče ventilatora u ovom kućištu, no u radu se sve pokazalo dostatnim za hlađenje relativno moćnih komponenata. Stane, doduše, još jedan 120 mm ventilator na dno no samo kada imamo kraće napajanje.

Sve u svemu, ugodno smo se iznenadili s ovim malenim, no vrlo sposobnim kućištem koje može primiti i efikasno hladiti i veće i moćnije komponente. Pogotovo se to odnosi na grafičku karticu koja može biti i najduža koja postoji na tržištu. Sve jednom sklopljeno je radilo besprijekorno, a ni temperature se nisu dizale visoko. Buka je bila malo izraženija kada bi svi ventilatori radili na svom maksimumu, no u ostalim je situacijama spužva za upijanje zvuka dobro odrađivala svoj posao.

PS11 se još uvijek ne može kupiti na hrvatskom tržištu, no u Njemačkoj mu je cijena sasvim prihvatljivih 50 €. To je vrlo konkurentno, a zbog pametnih rješenja je za svaku preporuku.