Razlika u čipsetima je ogromna već i na papiru, pa se to lijepo odražava i u PCMark testu. X Performance je vrlo moćan, pa je nadmašio čak i XZ s istim čipsetom koji je očito negdje podbacio.

Adreno 530 je moćna grafika i postiže odličan rezultat, a ponovno je X Performance malo brži od XZ. Mali-T860MP2 u XA je puno sporija grafika, no kao što se pokazalo tijekom testiranja različitih igara sasvim je adekvatna za 720p rezoluciju. N.O.V.A. 3 igru je tjerala bez većih problema. To dokazuje i Epic Citadel benchmark koji je u prosjeku na UHQ radio na 61.1 fps-a pri rezoluciji od 1200 x 720. Istovremeno, Adreno 530 je u Epic Citadelu pri rezoluciji od 1776 x 1080 je postigao prosječnih 58.5 fps-a.

I u Basemarku je X Performance ponovno iznad XZ, no ne puno, dok se ovaj test nije htio pokrenuti na XA (vjerojatno u konfliktu s Helio P10 čipsetom).

Ni Geekbench se nije htio pokrenuti na XA, dok je X Performance postigao respektabilan rezultat u single core testu, nešto slabiji u multi core testu, te odličan u render script-u.

Autonomija X Performancea sa 2700 mAh baterijom nije sjajna, baš kao ni XA koji ima 2300 mAh bateriju. Oba uređaja će ipak bez problema izdržati jedan radni dan bez punjenja kod prosječne upotrebe, što isključuje igranje.