Donji desni dio ploče zauzeli su ALijev M1563 southbridge i hibridni SATA RAID kontroler (0, 1, JBOD) te VIA-in Firewire kontroler. Malu zamjerku imamo na orijentaciju PATA konektora, bilo bi ih lakše koristiti da su paralelni sa PCI utorima. Iznad PATA utora, usporedo sa memorijom postavljen je floppy utor. Ovakva pozicija je vrlo adekvatna i obećava kompatibilnost sa svim kućištima. Kraj baterije za napajanje CMOS-a nalazi se ABR (Anti Burn Regulator) zvučnik koji radi u sprezi sa ABR sklopom za zaštitu procesora od pregrijavanja i kratkospojnik za resetiranje CMOS-a (jedini kratkospojnik na cijeloj ploči).

ATA konektori smješteni su malo nisko

Na samom donjem rubu vidljiva je zelena ledica za indikaciju naponskog stanja ploče. Zanimljivo je da većina proizvođača iz nekog razloga ne ugrađuje slične ledice na svoje proizvode mada njihova korisnost bez problema nadmašuje njihovu cijenu. Uz samu ledicu, na uobičajenom mjestu, smješten je i header za konektore kućišta. Lako je za uočiti da na njemu nije korišteno nikakvo označavanje sa bojom no to je samo manji dio problema budući da na PCB-u nema oznaka o rasporedu pinova na ovom headeru. Raspored je inače jako jednostavan, ali je takve stvari izuzetno lako zaboraviti što znači da ćete morati dobro pripaziti na priručnik u kojem to sve lijepo piše.

VIA-in gigabitni mrežni kontroler (čip s lijeva)

Lijevi rub ploče rezerviran je kao i obično za zvučni i mrežni kontroler, a na ovoj ploči i socketani BIOS čip. K8USA Dragon Ultra ne može se pohvaliti posebno kvalitetnim zvučnim čipom – implementiran je standarni, šestokanalni CMI9739A čip. S druge strane mrežna podrška je vrhunska budući da si je proizvođač dao oduška sa novomj Rhine serijom VIA-inih gigabitnih čipova. Sve u svemu Soyova zmajska ploča ima solidan layout, ali mislimo da se moglo i bolje.