Naposljetku, na testni stol (bolje rečeno, na testnu glavu) stiže Sharkoonov tenk. Pišemo "tenk", jer ima najveće dimenzije i masu od svih testiranih primjeraka.

Velik, težak, masivan… i lako se nosi. No zvuk bi mu mogao biti bolji

Zahvaljujući takvim velikodušnim proporcijama, jastučići leže na ušima prilično velikom površinom i udobni su za nošenje, a i držač gotovo da nećete osjetiti. Usto, sve je lako podesivo, tako da će se doista tek rijetki moći žaliti da im Sharkoon neželjeno prijeti promijeniti fizionomiju.

S gledišta praktičnosti, također nema nikakvih značajnih zamjerki: kabel se nalazi samo na jednoj strani i djeluje u redu, mikrofon je lako podesiv, regulator glasnoće služi svrsi, a okvir je dovoljno velik da se u pauzi sve lijepo može objesiti oko vrata. Kvaliteta izrade nije nešto fascinantno, ali je dostatna, osobito ako ne težite perfekcionizmu.

Sve je O.K. s regulatorom glasnoće, osim ako ne volite plavo

Međutim, ništa nije savršeno: GHS1 nema baš fascinantnu kvalitetu zvuka. Niske frekvencije su mu strana riječ, što se možda i ne bi toliko isticalo da visoke frekvencije ne paraju uši svojom neuravnoteženo jakom prisutnošću. Ako želite na ovome postići iole pristojniji frekvencijski odziv, pripremite se za žongliranje s equalizerom, što i nije baš najsretnije rješenje. Karakteristika mikrofona je također neuravnotežena – izmjerili smo strahovito pojačanje na oko 5 kHz zbog čega će mnogi kroz njega zvučati kao zmije (iako će biti razumljivi). Je li vam to presudno ili nije, odlučite sami.

No, u odnosu na puke 124 kune koje se za ovu stvar traže, stvari i nisu tako crne. Ako vam je na pameti štednja, imajte na umu kako će za svoju osnovnu svrhu ovaj headset moći poslužiti, a i neće vam biti problem nositi ga neko duže vrijeme na glavi.

Frekvencijska karakteristika mikrofona je divlja, pa glas neće biti baš najvjernije prenešen