Tt_Core_X31_8 Tt_Core_X31_9

Thermaltake uz kućište isporučuje dva Riing Blue 140 milimetarska ventilatora koji imaju hidrauličko ovješenje, motor bez četkica i plave LED-ice. Karakterizira ih i plava guma koja eliminira prijenos vibracija, te maksimalna brzina vrtnje od 1400 okretaja u minuti putem tro-pinskog konektora, ili 1000 okretaja ako upotrijebimo Low Noise adapter koji dolazi u bundleu. Ventilatori su u radu zadovoljavajuće tihi i pri maksimalnoj brzini, kada su ih ventilatori na testnoj Noctui D15 bez problema nadglasali. Učinkoviti su i stvaraju dobar propuh u kućištu. Nosač za kartice prima dvije u vertikalni položaj, a PCIE kabel je potrebno naknadno kupiti. Na dnu su četiri gumene podloške na koje nasjeda napajanje. Napajanje koje ugrađujemo u kućište može biti dugačko do 180 milimetara ako ugrađujemo i jedan ventilator do njega, ili do 220 milimetara ako ne ugrađujemo ventilator.

Tt_Core_X31_10 Tt_Core_X31_11

S prednje smo strane vidjeli dva 5.25″ mjesta, a sada u unutrašnjosti vidimo i kaveze s toolless mehanizmom. Kućište je poprilično modularno, no ovi se gornji kavezi ne mogu ukloniti. Zato se donji kavez s tri ladice za 3.5/2.5″ diskove može ukloniti, a spomenute ladice imaju mehanizam za lako vađenje. Kavez i njegov nosač se na lak način vade iz kućišta, no s obzirom na to da su ovo jedina mjesta za diskove to naravno nije preporučljivo (osim ako ne planirate koristiti samo M.2 diskove).

Tt_Core_X31_12

Uz kućište dolaze i kratke upute za instalaciju i korištenje, te set vijaka, matica, odstojnika (za ATX ploče su odstojnici tvornički montirani), plastičnih vezica, piezzo zvučnika, ali i dva low noise adaptera za ventilatore.

Tt_Core_X31_13

Prednja se maska lako skida povlačenjem odozdo, a otkriva nam položaj drugog Riing Blue ventilatora, te poziciju za instalaciju još jednog takvog ili pak radijatora vodenog hlađenja dužine 240 ili 360 milimetara. Kućište je LCS certificirano, a podržava 1/2″, 3/8″ i 1/4″ cijevi vodenog hlađenja. Na prednjoj se maski nalazi samo metalni filtar za prašinu koji ima veće rupe i ne vjerujemo kako će biti naročito učinkovit u zaustavljanju prašine. Više bi voljeli da su stavili gušći filtar kao onaj koji se nalazi na 5.25″ poklopcima.

Tt_Core_X31_14

Na stražnjoj se strani najbolje vide gumirani prorezi za menadžment kabela, kao i veliki broj ušica ili malenih nosača za koje je moguće pričvrstiti kabele. Rupa za stražnji nosač je dovoljno velika za montažu CPU hladnjaka, a zbog širokog je prostora prava šteta što proizvođač ovdje nije dodao barem jedan nosač za SSD-e – nekako se ne možemo oteti dojmu kako su samo tri s prednje strane premalo.

Tt_Core_X31_15 Tt_Core_X31_16

Mi smo za bulid koristili iste komponente kao i kod nedavno testiranog S340 kućišta, što znači Gigabyteovu Z270X-Gaming 8 ploču, ASUS-ovu STRIX GTX1080 grafičku karticu, Noctuin D15 hladnjak, i7-6700K procesor, itd. Kućište je kao što smo već ranije spomenuli vrlo prostrano, pa se komponente lako ugrađuju, a i završna je obrada odlična. Kabele se nismo naročito trudili aranžirati, no to je lak posao jer kućište nudi mnoštvo opcija.

Tt_Core_X31_17

Kada smo kod prostora, napomenut ćemo kako u X31 stane hladnjak za procesor visine do 180 milimetara, što znači kako smo bez problema mogli ugraditi stršeći vanjski ventilator D15-ice, koji ne može sjesti do kraja zbog visokog VRM hladnjaka. Kućište bez problema prima i dvije dugačke grafičke kartice koje mogu biti do 420 milimetara. Donji HDD/SSD kavez limitira dužinu na 278 milimetara.

Tt_Core_X31_19 Tt_Core_X31_20

Tt_Core_X31_21 Tt_Core_X31_22

Testove zagrijavanja smo proveli na tvorničkoj brzini procesora, ali i na overclockiranih 4.7 GHz, te smo zaključili kako X31 ima dobra rashladna svojstva koja se dodatno mogu poboljšati ugradnjom dodatnih ventilatora.

Tt_Core_X31_18

S cijenom od oko 800 kuna, ovo je kućište konkurentno s nekim modelima koje smo u zadnje vrijeme testirali – NZXT S340 Elite, SilverStone Kublai KL07, Redline RL05 itd. Svako od njih ima svoje jače i slabije strane, pa je tako i kod Core X31. Krenut ćemo najprije s onim slabijim – nedovoljno gust filtar na usisu, montaža plastike oko kaljenog stakla koja ima veće zazore, te samo tri mjesta za diskove. Dobrih strana jasno ima puno više, u što ulazi dobra kvaliteta materijala, prostranost, opcije za aranžiranje kabela, vrlo dobra provjetrenost s velikim mogućnostima za montažu različitih tipova ventilatora (do 200 mm) ili radijatora (do 360 mm), toolless mehanizmi, te na kraju elegantan izgled kojem doprinosi i stranica od kaljenog stakla. Sve u svemu, dobar komad kućišta koji će zadovoljiti potrebe naprednijih korisnika.