PoV GF8800 GTX – EXO EDITION

Datum objave 22.02.2007 - Krešimir Matanović

PoV GF8800 GTX – EXO EDITION

PoV GF8800 GTX - EXO EDITION

Point of View je danas predstavio specijalni “overclockirani” model 8800GTX kartice nazvan – EXO EDITION. Posebnost ovoga modela je dakle što su mu tvornički taktovi malo “frizirani”. Tako procesor radi na 600MHz, a 768MB GDDR3 memorije na 1900MHz. Da podsjetimo “defaultni” taktovi su 575MHz za procesor i 1.8GHz za memoriju. Sve ostalo je indentično referentnom modelu.
Više... Vaš Komentar Top
Philips VOIP8411B

Datum objave 22.02.2007

Philips VOIP8411B

Novi bežični telefon VOIP8411B iz Philipsa proglašen je najboljom inovacijom za 2007. godinu od međunarodne udruge CEA (Consumer Electronic Association). Osim uobičajenim linijama, ovaj model bežičnog telefona omogućuje telefoniranje i putem Skype-a.

Istovremeni pristup Skype mreži i uobičajenim telefonskim mrežama omogućuje telefoniranje i primanje svih poziva preko samo jednog uređaja.
U memoriji bežičnog telefona moguće je spremiti do 500 kontakata koji se pregledavaju na ekranu u boji s grafičkim prikazima.

Baterija telefona osigurava 12 sati neprekidnog razgovora. Philipsov bežični telefon uskoro se očekuje u prodavaonicama tehničke opreme u Hrvatskoj.

Više... Vaš Komentar Top
Vodatelova optika u novogradnji

Datum objave 22.02.2007

Vodatelova optika u novogradnji

Sebastian Popović usred živopisnog izlaganja TriplePlaya

INGRA i Vodatel danas su u novoizgrađenoj stambenoj zgradi u Ilici 191 predstavili zajednički projekt kojim najavljuju novo digitalno doba u stanogradnji. U novoj je INGRA-inoj zgradi implementirana komunikacijska mrežna infrastuktura bazirana na optičkim vlaknima što ujedno omogućava nesmetano korištenje Vodatelove TriplePlay usluge koja putem IP protokola objedinjuje telefon, Internet i televiziju. Implementacija ovakve infrastukture pri izgradnji zgrade stajala je oko 800 € po jednom stanu što je vrlo malo s obzirom na same cijene stanova. Izvršna direktorica INGRA-e, Vesna Ledić Oppenheim, najavila je da će se ovakav tip optičke infrastrukture koristiti i u budućim stambeno-građevinskim projektima.

Vodatelov direktor Sebastian Popović najavio je ambiciozne planove tvrtke prema kojima se do kraja ove godine predviđa 80-postotna pokrivenost Zagreba s Vodatelovim optičkim vodovima, a time i dostupnost TriplePlay usluge. Na naš upit o problemima sa uslugom TriplePlay baziranoj na ADSL2 tehnologiji (a time i bakrenim paricama) u HOTO vilama, g. Popović izrazio je nezadovoljstvo načinom implementacije infrastukture koju je izvela HOTO Grupa tijekom izgradnje naselja.

Više... Vaš Komentar Top
IBM Tivoli Netcool prvi

Datum objave 21.02.2007

IBM Tivoli Netcool prvi

IBM je objavio da je neovisna tvrtka OSS Observer na temelju ostvarenih prihoda svrstala IBM na vodeće mjesto u području softvera za nadzor i upravljanje telekomunikacijskim sustavima namijenjenog obradi kvarova i praćenju funkcioniranja sustava, što uključuje fiksne i mobilne komunikacije te širokopojasni Internet.

IBM je, u ovoj kategoriji koja bilježi brzi razvoj, naglim rastom prestigao tvrtke HP i Telecordia. Snažan rast ostvaren na ovom području rezultat je dvojake strategije koja se temelji na razvoju postojećih IBM-ovih potencijala te na strateškim akvizicijama tvrtki Micromuse i Netcool i njihovih tehnologija.

IBM-ova tvrtka Vallent prema izvještaju OSS Observera drži vodeću poziciju u svijetu na području rješenja za nadzor rada telekomunikacijskih sustava. Na području rješenja namijenjenih praćenju performansi komunikacijskih sustava predviđen je rast s 383 milijuna dolara u 2006. godini na 580 milijuna do 2011. godine.

Uz tehnologiju tvrtke Vallent, IBM je u mogućnosti ponuditi rješenja za žičnu, bežičnu, IP i IT infrastrukturu koja korisnicima omogućuje upravljanje uslugama od jednog do drugog kraja komunikacijskog kanala – od centrale od slušalice korisničkog uređaja. Vallent dodatno proširuje IBM-ovu ponudu koja će davateljima usluga na području telekomunikacija pomoći da se suoče s novim tržišnim izazovima koje pred njih stavljaju trendovi poput razvoja mrežnih tehnologija sljedeće generacije te objedinjavanje fiksne i mobilne telefonije s multimedijskim sustavima temeljenim na IP adresiranju.

Više... Vaš Komentar Top
AMD 690G chispet za Intel platformu

Datum objave 21.02.2007

AMD 690G chispet za Intel platformu

AMD je jučer najavio lansiranje mainstream 690G čipseta za Intel sustave/procesore. Čipset otprije poznat pod kodnim imenom RS690 u kombinaciji s integriranom ATi X700 grafičkom karticom ima trostruko veće performanse od prijašnje generacije integriranih rješenja, te se bez ikakvih problema nosi sa Vista Aero sučeljom. Izrađen je u 80nm proizvodnom procesu od strane tajvanskog UMC-a i predstavlja izravnu konkurenciju Intelovim 965 i nVidia-nim MCP73 integriranim rješenjima.

AMD 690G podržava ukupno 16GB sistemske memorije, DDR2 533, 667 i 800 MHz memorijske module, Intel Hyper-Threading i ATi AVIVO tehnologiju, DVI/HDMI izlaze, 4 SATA II konektora, 10 USB 2.0 portova i jedan PCI-Express x16 utor. Matične ploče bazirane na 690G čipsetu očekuju se tokom ovog mjeseca.

News By: Mario Gregorić

Više... Vaš Komentar Top
Supertalent DDR3 RAM

Datum objave 20.02.2007

Supertalent DDR3 RAM

Iz Supertalenta dolaze informacije o dovršenim prototipovima DDR3 memorije za desktop računala. Dotična firma ujedno je i član JEDEC-a koji je zadužen za standardiziranje DDR memorije. DDR3 je logični nasljednik DDR2 memorije, a ima nekoliko osnovnih prednosti. Voltaža na kojoj ovi moduli rade snižena je na 1.5V a brzine su , naravno, povećane. Zasad se govori o brzinama između 800 i 1600MHz.

512MB modul koji je jučer navečer osvanuo na Supertalentovim web stranicama koristi Samsungove čipove koji još nisu službeno predstavljeni a mogu postići bandwidth od oko 25.6GB/s.

Fizički, DDR2 i DDR3 moduli neće biti vrlo različiti. DDR3 moduli također koriste 240 pinova kao i DDR2 no neće biti kompatibilni sa DDR2 utorima na postojećim matičnim pločama zbog “nožice” na sredini modula koja je pomaknuta u odnosu na DDR2 memorijske module.

Što se tiče podrške za DDR3 od strane proizvođača matičnih ploča, prve bi matične ploče sa DDR3 podrškom trebale biti iz Intelove nove “Bearlake” obitelji čipseta kojih je par komada već isporučeno Supertalentu za potrebe testiranja. Za AMD se nagađa da će “prigrliti” DDR3 standard sa pojavom svojih quad-core procesora.

News by: Zlatko Pavlović

Više... Vaš Komentar Top
Hands on Hacking se nastavlja

Datum objave 19.02.2007

Hands on Hacking se nastavlja

NetAkademija Tehničkog veleučilišta u Zagrebu u suradnji sa međunarodnom organizacijom Zone-h, po drugi puta u Hrvatskoj organizira dvodnevne Hands-on Hacking tečajeve.

Hands-on Hacking Unlimited tečaj etičkog hakiranja će biti održan 21. i 22. veljače, a namijenjen je IT stručnjacima koji žele steći znanje o različitim oblicima hakerskih napada, kako bi mogli adekvatno zaštititi informatičke sustave poduzeća i organizacija za koja rade. Tečajevi su kreirani tako da pruže potrebno znanje onima koji su već upućeni u problematiku sigurnosti IT sustava, ali i onima koji tek uče osnove IT sigurnosti i žele naučiti pozadinu tematike te steći solidne praktične vještine. Više o ovom tečaju je moguće pronaći na http://www.netakademija.com/HoH/hohun .

Hands-on Hacking Web Applications tečaj će biti održan 23. i 24. veljače, a osmišljen je za IT profesionalce koji žele razumjeti što se zaista događa kada se izvrši napad na bilo koji dio javno dostupnog IT sustava poput web aplikacija te koji se propusti pri tome iskorištavaju. Na ovaj način programeri web aplikacija mogu naučiti na što je sve potrebno paziti prilikom izrade web aplikacija, koje su im najčešće greške i kako (ne)razvijati aplikacije na (ne)siguran način. Uz programere, administratori i webmasteri na ovaj način mogu naučiti kako adekvatno zaštititi servere i na koje sigurnosne propuste je potrebno posebno paziti u svakodnevnom radu. HoH Web Applications nudi učinkovit i potpuni pregled sigurnosnih pitanja s naglaskom na Internet aplikacije i ostale javno dostupne sadržaje. Više o ovom tečaju moguće je pronaći na http://www.netakademija.com/HoH/hohwa.

Voditelji tečajeva će biti priznati instruktori Zone-h neprofitne organizacije, koja znanjem i edukacijom širi svijest o važnosti sigurnosti IT sustava i pokušava ukazati na važnost adekvatne zaštite za poslovanje bilo kojeg poduzeća ili organizacije.

Sudionicima tečajeva će na raspolaganju biti nova profesionalna oprema NetAkademije, koja omogućava isprobavanja stvarnih tehnika kojima se koriste hakeri pri napadima na računalnu opremu i servise.

Zainteresirani za tečajeve se još uvijek mogu prijaviti na stranicama NetAkademije, a više informacija o tečajevima moguće je pronaći na http://www.netakademija.com/HoH/program .

Više... Vaš Komentar Top
Nova revizija NV drivera za Vistu

Datum objave 17.02.2007

Nova revizija NV drivera za Vistu

NVIDIA je danas izbacila novu verziju drivera za GeForce 8 seriju kartica pod Microsoftovim operativnim sistemom Windows Vista. Radi se o reviziji 100.64 koja također nosi oznaku beta kao i do sada dostupna verzija drivera 100.59. Prema dostupnoj dokumentaciji, novi driveri ne donose mnogo novosti, bilo da je riječ o popravljaju bugova ili dodavanju mogućnosti i alata na koje smo navikli u Windowsima XP. Ovo je prilično razočaravajuće ako znamo da je ForceWare 100.59 beta pun bugova, a posebno je bolna točna podrška za SLI koji formalno radi, ali daje performanse koje su lošije od performansi samo jedne kartice. Uz nove drivere NVIDIA je omogućila download DirectX 10 demoa koji smo prvi put imali prilike vidjeti na prošlogodišnjem CeBIT-u. Demo je moguće skinuti na nzone stranicama dok drivere možete skinuti s NVIDIA-inih službenih stranica ili pak s PC Ekspert download sekcije.
Više... Vaš Komentar Top
GeForce 8600 serija u drugom kvartalu

Datum objave 17.02.2007

GeForce 8600 serija u drugom kvartalu

nVidia se sprema za lansiranje 8600 serije grafičkih kartica sredinom drugog kvartala tekuće godine kako bi mid-end tržište koje zahtjeva DX10 podršku bilo zadovoljeno. Novi modeli biti će GF 8600GT sa 512MB video memorije sa cijenom od oko USD 220, dok će ista verzija ali sa 256MB video memorije biti oko USD 199. Najjeftiniji model biti će 8600GS sa najvjerojatnije 256MB memorije čija će cijena biti oko USD 160. Na nadolazećem CeBIT-u koji će se održavati od 15.-21. ožujka, naglasak će biti na DX10 grafičkim karticama pa se nagađa da će nVidia uz postojeću 8800 seriju predstaviti i 8600 koja bi trebala biti tržišni takmac ATI-jevim R630 te R610 namijenjenih mainstream tržištu.

News By:: Zlatko Pavlović

Više... Vaš Komentar Top
nVidia GeForce 7050 IGP i nForce 630a

Datum objave 16.02.2007

nVidia GeForce 7050 IGP i nForce 630a

nVidia je odlučila preimenovati postojeću GeForce 6100 integriranu grafičku karticu i nForce 430 čipset, kako bi osvježila svoju seriju integriranih rješenja i pripremila se za AMD-ov 690G čipset. Tako se GeForce 6100 IGP odsada ”odaziva” na ime GeForce 7050 IGP, dok nForce 430 nosi naziv nForce 630a.

Performanse i karakteristike kartice i čipseta su, unatoč novim i zvučnijim imenima ostale iste. Čipset podržava DDR2 533/667/800 MHz memorijske module, jedan PCI-Express x16 slot, HD audio, deset USB 2.0 i četiri SATA II konektora, te naravno gigabitni Ethernet port. GeForce 7050 IGP ima podršku za DVI i HDMI konektore, te TV i component video izlaze, a na proizvođačima matičnih ploča ostaje odluka kojom od tih mogućnosti će opremiti svoje proizvode.

News By:: Mario Gregorić

Više... Vaš Komentar Top

Forum

Objavljeno prije 11 minuta

Dronovi

Objavljeno prije 21 minuta

Automobili

Objavljeno prije 23 minute

Samsung mobiteli - 2. dio

Objavljeno prije 26 minuta

Prelazak na 2.5 GbE mrežu

Objavljeno prije 30 minuta

Windows 11 - info, how-to, pitanja, novosti, savjeti...

Novosti

Posljednji dani rasprodaje za Praznik rada! Doživotni Office 2021 Pro već od 35,24 €! Iskoristite najbolju cijenu za Microsoftove licence odmah!

Kolege već koriste XLOOKUP kako bi ubrzali rad s podacima dok ste vi zaglavljeni s ručnim filtriranjem. Dok se drugi opuštaju tijekom blagdana, vješti profesionalci već su iskoristili Godeal24 rasprodaju za Praznik rada kako bi nadogradili... Pročitaj više

Facebook testira "degradiranje" nekorisnog sadržaja

Meta trenutno testira gumb Downvote na nekim računima kako bi smanjila nekorisne komentare na Facebooku. Kada više ljudi pritisne gumb Downvote na komentaru posta, bit će manje vidljiv. Predstavnik Mete rekao je da je za razliku od prethodn... Pročitaj više

FBI nudi nagradu od 10 milijuna dolara za hakersku skupinu Salt Typhoon, navodno povezanu s Kinom

FBI nudi 10 milijuna dolara za informacije o hakerskoj skupini Salt Typhoon – evo zašto je to velika stvar. Američki FBI nedavno je ponudio nagradu do 10 milijuna dolara za informacije koje bi dovele do identifikacije ili uhićenja članova h... Pročitaj više

Huawei tiho razvija moćne AI čipove unatoč pritisku SAD-a

Prema Wall Street Journalu (WSJ), Huawei ubrzava razvoj svojih moćnih AI čipova, s očekivanjem zamjene dijela Nvidijinih vrhunskih čipova. Ovaj potez nastavlja pokazivati otpornost kineske industrije poluvodiča na napore Sjedinjenih Država... Pročitaj više

Zašto sve više zemalja želi zabraniti društvene mreže djeci?

Zabrane dolaze polako, ali sigurno. I ne, nije riječ o nekoj moralnoj panici – ovaj put su zabrinuti znanstvenici, roditelji, psiholozi… i sad sve više i više vlada. Društvene mreže su, kažu mnogi, novi toksin za djecu i mlade – i možda je... Pročitaj više

Sve novosti