Zaboravite na Intel GPU za desktop računala ove godine

·

Intel_GPU

Ako ste imali plan, ne žurite bacati stare Nvidia ili Radeon GPU-ove koje koristite, jer Intel neće lansirati najavljene nove grafičke kartice ove godine.

Pojavile su se najnovije vijesti o grafičkoj kartici koju Intel razvija, DG1 – i čini se da ti podaci možda nisu baš zadovoljavajući – barem za korisnike stolnih računala. Na prezentaciji Argonne National Laboratory, u jednom slajdu vezanom uz superračunala Intel Xe, detalji pokazuju da će Intelova prva grafička kartica biti razvijena za prijenosna računala. Izvor informacija je  Twitter korisnik  Komachi_Ensaka, koji je bio na sastanku, navodi na svojim web stranicama PC Gamer.

Osim toga dio prezentacije o računalnom projektu Exascale pokazao je da će DG1 Xeon GPU biti energetski učinkovit. Koristit će se uglavnom na mobilnim uređajima poput prijenosnih računala. Navedene informacije su u snažnoj suprotnosti “velikom” debiju na CES-u 2020. kada se DG1 pojavio kao grafička kartica koja se priključuje u PCIe port za desktop računala.

Međutim, na tržištu prijenosnih računala može se naći zanimljiva kombinacija novog procesora Intel Tiger Lake i DG1. Procesor Intel Tiger Lake bit će predstavljen u skoroj budućnosti, a integrirat će i grafički procesor opremljen s 96 izvršnih jedinica  Gen12 (Intel Xe).