Samsung predstavio Galaxy S7 i Galaxy S7 edge

·

Galaxy S7 Black Onyx Front

Samsung Electronics predstavio je novitete u Galaxy obitelji proizvoda, Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Galaxy S7 i Galaxy S7 edge uvode prvu Dual Pixel kameru na pametnom telefonu, koja omogućava snimanje svjetlijih i oštrijih fotografija, čak i u uvjetima slabijeg osvjetljenja. Zahvaljujući tom tehnološkom iskoraku, kao i leći s većim otvorom blende i većim pikselima, kamera nudi brže okidanje i preciznije automatsko fokusiranje. Dijagonala zaslona od 5,1-inča kod Galaxy S7, odnosno 5,5-inča kod Galaxy S7 edge, uređaji u izradi koriste zaobljeno staklo i metal, u elegantnom dizajnu osmišljenom za dugotrajnost i ergonomski ugodno korištenje.

Galaxy S7 edge Gold Platinum

Novi Galaxy S7 i Galaxy S7 edge još su praktičniji u svakodnevnoj uporabi zahvaljujući IP68 vodonepropusnosti i otpornosti na prašinu, bez žrtvovanja dizajna uređaja. Novi Edge UX izbornik, dostupan na Galaxy S7 edge, nudi praktičnost i unaprijeđenu učinkovitost zahvaljujući prečacima za omiljene aplikacije i značajke kao što su pristup elektroničkoj pošti, selfie ili panoramskom načnu rada te mnoštvu drugih značajki.

Galaxy S7 i Galaxy S7 edge nude i mogućnost brzog žičnog ili bežičnog punjenja baterije. Opremljeni su i tzv. hibridnom „ladicom“ za SIM karticu, koja omogućava umetanje microSD memorijske kartice kapaciteta do 200 gigabajta, za dodatnu pohranu podataka. Na nekim će tržištima ova ladica omogućiti umetanje druge SIM kartice u uređaj. Uređaje pokreće ili Snapdragon 820 ili Exynos 8890 SoC, imaju 4 GB radne memorije, 32 ili 64 GB ROM memorije i oba imaju Android 6.0 operativni sistem. S7 edge ima 3.600 mAh bateriju, dok S7 ima 3.000 mAh.