Kit smo testirali na AMD-ovoj platformi. Matična ploča koju smo koristili je bila ASRockova X570 Phantom Gaming X, a procesor AMD Ryzen 9 3900X. AMD platforma je trenutno zabavnija za “igranje” s memorijskim kitovima, istraživanje najnižih latencija i najviih brzina koje može postići, pa je ona prvi izbor kod testiranja kitova. Uz to, ovaj kit ima idealnu brzinu za tu platformu jer će sabirnica (infinity fabric) raditi na polovici brzine memorije, tj. 1.800 MHz što je najoptimalnije.
Mjerenja propusnosti smo vršili uz pomoć AIDA 64 Engineer softvera. Propusnost smo memorije usporedili s dva ranije testirana G.Skillova kita. Napravili smo mnoštvo mjerenja, uključiti i grafički test da vidimo kako i da li skalira s brzinom memorije.
Overclocking
Overlockirali smo ručno i na tri načina. Prvi nam je cilj bio otkriti koja je maksimalna frekvencija s XMP postavkama, a drugi pronaći minimalne latencije uz XMP brzinu. Kod prvog smo samo dizali frekvenciju i testirali stabilnost, te smo završili na okruglih 4.000 MHz s latencijama CL18-19-19-39 što je solidan rezultat.
Za drugi smo koristili Ryzen DRAM Calculator koji nam je kao Safe postavke izračunao latencije CL16-19-16-36. Sve smo parametre ručno unijeli u UEFI sučelje BIOS-a te ih je kit prihvatio bez problema. Calculatorom smo izračunali i Fast postavke još nižih latencija, no one nisu radile čak ni s podizanjem napona.
Za kraj smo htjeli pronaći apsolutnu maksimalnu frekvenciju bez obzira na latencije i tu smo došli do lijepih 4.400 MHz pri CL22-22-22-35 latencijama. Sve je ovo odrađeno na istom, 1.35 V naponu, kojeg nismo htjeli dizati. Na sljedećoj stranici možete vidjeti i rezultate koje smo ostvarili na referentnim vrijednostima i prilikom overclockinga.