UL Benchmarks (ex. Futuremark)
PCMark 10 graf ćemo malo popuniti tek u budućnosti, a za sada vidimo kako je velika razlika u brzini između XPS-a sa 4.5 W procesorom i ovog prijenosnika.
Grafički je test očekivano slab, ali znamo da prijenosnik nije namijenjen igranju nego poslovnoj upotrebi. Za igru se uvijek može dodatno nabaviti eksterna grafička kartica.
CPU testovi
i5-8350U (15 W TDP s mogućnošću TDP up do 25 W) ima vrlo dobre performanse zbog četverojezgrene konfiguracije i zadovoljavajuće visokog takta. Vidimo kako je brži i od i7-6700HQ procesora koji je bio 45 Wattni procesor.
Memorija radi u jednokanalnom režimu rada i performanse su u skladu s tim. Kao što smo ranije naglasili, preporučujemo nadogradnju na dvokanalnu.
SSD performanse
Performanse SKHynixovog SATA SSD-a su u skladu s brzinom sučelja i tu nema većih iznenađenja. SSD u praksi radi vrlo dobro, operativni sistem se podiže brzo kao i sve aplikacije i igre.
Autonomija
409 minuta ili gotovo sedam sati! Toliko je baterija izdržala na playbacku 4K videa s ekranom osvijetljenim na oko 70% i zvukom na oko 50% – odlično. Autonomija se u normalnim uvjetima rada poveća i za oko sat vremena što je skoro pa jedan radni dan ili pak let od Europe do istočne obale SAD-a.
Zagrijavanje
Posljedica korištenja jačeg procesora u tankom kućištu je zagrijavanje i povišena buka. Temperature su se jezgri opasno približile 100°C prije nego su počele “throtlati”, ventilator se dosta čuo, a radna površina tipkovnice dosta zagrijala. Naravno, ovo je samo u ekstremnim uvjetima maksimalnog opterećenja procesora, što će se u praksi uz normalno korištenje rijetko dešavati.