Testirali smo uz pomoć AMD-ovog moćnog Ryzena 9 9950X, G.Skill Trident Z5 RGB F5-6000J3038F16GX2-TZ5N memorije, AMD Radeon RX 7900XT grafičke kartice i ostalog već poznatog hardvera kojeg možete vidjeti u tablici. Procesor je hlađen moćnim Alphacoolovim 360-milimetarskim Eisbaer LT360 hladnjakom kao i do sada kod testa AMD ploča.
Testovi su kao i do sada uobičajena mješavina između sintetike, CPU benchmarka i grafičkih benchmarka. Iskoristili smo ranije dobivene rezultate i grafove. Kao i do sada, testirali smo i potrošnje te zagrijavanje. Testirali smo na Windows 11 operativnom sustavu.
Overclocking
Već znamo da Ryzen 9 9950X nije baš zabavan za overclocking jer se ne može puno više izvući, no svejedno smo isprobali barem PBO opciju. Nakon istraživanja s opcijama uspjeli smo ga ustabiliti na PBO 90 Level 3 što je donijelo blagi porast performansi koji će te vidjeti u grafovima.